Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volby do Poslanecké sněmovny PČR - 28. a 29. května 2010

19. 4. 2010
Kandidující strany a hnutí

Kandidátku podalo 27 stran a hnutí (o 5 více než do neuskutečněných předčasných voleb v roce 2009), z toho 15 ve všech volebních krajích. Nejvíce kandidátek, 22, bylo podáno v Praze, zatímco v Ústeckém, Karlovarském a Pardubickém kraji kandiduje pouze po 16 subjektech.
Strany a hnutí dle pořadí podle čísel, která jim 13. dubna 2010 vyloslovala Státní volební komise:
1. OBČANÉ.CZ - s kandidáty z hnutí Alternativa, Demokracie, Klub angažovaných nestraníků, Nestraníci (ve všech krajích kromě Ústeckého, kde byla kandidátka podána den po termínu a odmítnuta)
2. Liberálové.CZ - pouze ve Středočeském kraji
3. Ježíš je Pán. Nechme se vést Duchem Svatým a ať Ježíš je naším Pánem, www.jezisjepan.cz - Strana podala kandidátku pouze v Moravskoslezském kraji, a to s jedním kandidátem, který odstoupil. Kvůli nesplnění náležitostí, které ukládá zákon, nebyla kandidátní listina zaregistrována, straně však i poté bylo Státní volební komisí vylosováno číslo a soud by mohl rozhodnutí zvrátit.
4. Věci veřejné - s kandidáty SNK Evropských demokratů a hnutí Tábor 2020) (ve všech krajích)
SNK Evropští demokraté - Strana SNK Evropští demokraté se na základě rozhodnutí republikového sněmu parlamentních voleb samostatně neúčastní. Někteří její kandidáti se voleb účastní na kandidátní listině strany Věci veřejné.
5. Konzervativní strana - s kandidáty Koruny České, Klubu angažovaných nestraníků a jedním z Občanské demokratické strany (ve všech krajích)
6. Komunistická strana Čech a Moravy - s kandidáty strany Strana demokratického socialismu (ve všech krajích)
7. Koruna Česká - v pěti krajích: Praze, Středočeském, Plzeňském, Jihomoravském, Olomouckém)
8. Česká strana národně sociální - (pouze v Praze)
9. Česká strana sociálně demokratická - (ve všech krajích)
10. NÁRODNÍ PROSPERITA - (pouze v Libereckém kraji)
11. Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa - v osmi krajích, podle jiného zdroje podala kandidátky v 7 krajích, z toho zaregistrována byla jen ve Středočeském a Libereckém, zatímco ve Zlínském a dalších čtyřech krajích nebyla přijata kvůli neuhrazení poplatku)
12. Moravané - (ve čtyřech krajích: Moravskoslezském, Olomouckém, Jihomoravském a Zlínském)
13. Strana Práv Občanů ZEMANOVCI - (ve všech krajích)
14. STOP - (ve všech krajích)
15. TOP 09 - s kandidáty hnutí Starostové a nezávislí a Starostové pro Liberecký kraj (ve všech krajích)
16. EVROPSKÝ STŘED - (ve třech krajích: Praze, Jihočeském a Královéhradeckém)
17. Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová - s kandidáty a podporou Evropské demokratické strany a kandidáty Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (ve všech krajích)
Evropská demokratická strana - Ve volbách do Sněmovny EDS podporuje KDU-ČSL - č. 17
18. Volte Pravý Blok - stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků PŘÍMO OBČANY, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii WWW.CIBULKA.NET, kandidující s nejlepším protikriminálním programem PŘÍMÉ demokracie a hlubokého národního, duchovního a mravního obrození VY NEVĚŘÍTE POLITIKŮM A JEJICH NOVINÁŘŮM? NO KONEČNĚ! VĚŘME SAMI SOBĚ!!! - ale i s mnoha dalšími DŮVODY, proč bychom měli jít tentokrát VŠICHNI K VOLBÁM, ale - pokud nechceme být ZNOVU obelháni, podvedeni a okradeni - NEVOLIT ŽÁDNOU PARLAMENTNÍ TUNEL - STRANU vládnoucí (post) komunistické RUSKO - ČESKÉ totalitní FÍZLOKRACIE a jejich likvidační protinárodní politiku ČÍM HŮŘE, TÍM LÉPE!!! - jenž žádá o volební podporu VŠECHNY ČESKÉ OBČANY a daňové poplatníky, kteří chtějí změnit dnešní kriminální poměry, jejichž jsme všichni obětí, v jejich pravý opak! V BOJI MEZI DOBREM A ZLEM, PRAVDOU A LŽÍ, NELZE BÝT NEUTRÁLNÍ A PŘESTO ZŮSTAT SLUŠNÝ!!! Proto děkujeme za Vaši podporu!!! Nevěříte-li na pokoru u popravčí káry, zdá-li se vám naše kandidátka málo dokonalá nebo postrádáte-li na ní zástupce své obce nebo města a přitom MÁTE ODVAHU v této válce Lidí Dobra s vládnoucími Lidmi Zla povstat z jimi naordinovaného občanského bezvědomí, kterým nás ničí a dnešní DEMOKRATURU, SKRYTOU TOTALITU a OTROKÁŘSTVÍ VYŠŠÍHO ŘÁDU zásadním způsobem změnit, KANDIDUJTE ZA NÁS!!! Kontakt: Volte Pravý Blok www.cibulka.net, PO BOX 229, 111 21 Praha. (ve všech krajích)
19. Česká strana národně socialistická 2005 - (ve třech krajích: Středočeském, Plzeňském a Jihomoravském)
20. Strana zelených - s kandidáty Strany pro otevřenou společnost (ve všech krajích)
21. Suverenita - blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu - s kandidáty stran Česká strana národně socialistická, Strana důstojného života, Politika 21, Strana venkova - Spojené občanské síly a Strana práce a hnutí Severočeši.cz, České hnutí za národní jednotu, Doktoři za uzdravení společnosti a Hnutí na podporu dobrovolných hasičů a dalších dobrovolníků (ve všech krajích)
22. Humanistická strana - (pouze v Praze)
23. Česká pirátská strana - (ve všech krajích)
24. Dělnická strana sociální spravedlnosti - s kandidáty stran Moravané, Sdružení pro republiku - Republikánská strana Československa, NÁRODNÍ PROSPERITA, Dělnická strana a Demokratická strana Československa (ve všech krajích)
25. Strana svobodných občanů - s kandidáty a podporou strany Právo a spravedlnost (ve všech krajích)
26. Občanská demokratická strana - (ve všech krajích)
27. Klíčové hnutí - s kandidáty hnutí Zelení (pouze v Praze)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář