Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ministr pro lidská práva Michael Kocáb varuje před vznikem romských slumů. Ty by mohly vzniknout z některých ghet. Situaci má řešit zvláštní expertní skupina, v níž jsou například ekonom Sedláček, ombudsman Motejl, Václav Havel nebo Šimon Pánek z organizace Člověk v tísni.


"Současná ghetta se můžou změnit ve slumy, pokud místní samosprávy nezačnou sociální vyloučení některých Romů urychleně řešit," prohlásil ministr Kocáb. Části českých Romů podle čerstvé analýzy jeho resortu hrozí situace, do které se dostali Romové na východním Slovensku.

Gabriela Hrabaňová z Rady vlády pro záležitosti romské komunity říká, že především vedení měst a krajů musí přidat v osobním přístupu k sociálně vyloučeným lidem. Vytyčila několik bodů, na které se musí zaměřit, pokud chtějí Romům opravdu pomoct.

"Hrozí další emigrace Romů. Upozorňujeme, že z Česka odchází jejich takzvané elity, které jsou začleněny do společnosti. Ale vyhnala je ekonomická tíseň a na tu nabalená diskriminace," tvrdí Kocáb.

Pro více informací klikněte zde zpravy.idnes.cz/v-cesku-hrozi-vznik-romskych-slumu-varuje-kocabova-analyza-pq0-/domaci.asp

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář